kufry max box

W jaki sposób wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Chociaż sezon urlopowy już dawno minął to tak ściśle mówiąc każda pora jest idealna na to żeby zażyć odrobinę odpoczynku i zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wyprawę z rodziną od czasu do czasu zdarza się, że ciężko jest ulokować wszelkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, czyli doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się pytanie, czym trzeba się kierować przy tego rodzaju zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, żeby napełniać się spokojną i komfortową jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

boxy dachowe

Poprawny dobór samochodowego kufra

Ażeby box samochodowy był udanym zakupem, jakiego nie będziemy żałować wypada wziąć pod szczególną uwagę parę istotnych aspektów z nim związanych.

•    Dostosowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Przystępna cena

Skupiając się na pierwszym punkcie trzeba stwierdzić, że nie każdy bagażnik można zintegrować z dowolnym typem samochodu więc w pierwszej kolejności wypada się dowiedzieć czy te elementy będą ze sobą współgrać. Poprawnym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim oraz chyba najistotniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a dodatkowo należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeżeli chodzi o wagę kufra, przed kupnem należałoby dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Następny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za które należy dopłacać. Jeśli nie zależy nam na tego typu akcesoriach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.