materiały dla korepetytorów

Sprawne wsparcie nauczania angielskiego dla dzieci
Nikomu nie trzeba objaśniać, jak ważny jest język angielski oraz to, żeby dziecko mogło jak najwcześniej uczyć się go w sposób funkcjonalny. Powstały już niezliczone tomy książek i poradników wskazujących na to, jak można wspierać swoje dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy uzbierać w pigułce jedne z najistotniejszych narzędzi, jakie okazały się efektywne w nauce języka angielskiego w znacznej większości przypadków.

Spring vocabulary

Aktywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc dziecko?
Najważniejsze w nauce języka angielskiego w czasie dzieciństwa jest zjednoczenie jej z zabawą. To daje perfekcyjne efekty, zwłaszcza wtenczas, kiedy taka nauka jest wspomagana przez dobrego korepetytora. Dobrego – to znaczy, kochającego nie jedynie język angielski, ale i dzieci, a do tego umiejącego tę wiedzę i miłość przekazać.
Poza zatrudnieniem korepetytora można wspierać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich porad dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interakcyjne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodzic, jakiemu zależy na świetnych zdolnościach lingwistycznych dziecka, powinieneś mieć również otwarty umysł na stałe poszukiwanie pomysłów, wskazówek, pobocznych materiałów, jakie będą brzdąca inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania innowacyjnych słówek. Z czasami dziecko samo będzie domagało się dodatkowych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej miłości będą mu pomagać przez całe życie – od pozyskiwania słusznych stopni w szkolnej ławie, po pokaźniejsze możliwości w kontekście kariery zawodowej.