Najlepsze centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, niemniej jednak przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje mnóstwo radości, ale również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki medyczne. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort oraz porządne samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.