poznańscy prawnicy

Prawnik prawnikowi nie równy. Cechy odpowiedniego prawnika

wyciąganie z problemów z prawem

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który niejednokrotnie stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego przekonania elity są w stanie być ponad prawem wyłącznie dlatego, że są w stanie opłacić najbardziej profesjonalnych i utalentowanych radców prawnych. Naturalnie, nasuwa się w takiej sytuacji zapytanie – czy prawnik rzeczywiście ma tak olbrzymią kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak czy zupełnie inaczej, nie można zaprzeczyć, że są lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na definitywne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością widoczny.

Jak wybrać porządnego prawnika?
O efektywności danego adwokata najlepiej poświadcza jego historia. Jest to niezmiernie konkretna forma portfolio, jaka przedstawia to, jak odpowiednio dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli wobec tego oczekuje się perfekcyjnych rezultatów w trakcie faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi dokonaniami wybranego specjalisty, a dopiero w następnej kolejności podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Porządnym źródłem informacji jest także wykształcenie oraz opinie klientów.

W jaki sposób działa właściwy adwokat?
Podejście uzdolnionego prawnika najpoprawniej przedstawia fachowość – musi być to jednostka całkowicie orientująca się w prawnych niuansach, a równocześnie na tyle elastyczna, żeby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów bądź też kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego kłopotu.